Скільки отримують в Україні професійні борці з корупцією: зарплати керівників НАБУ, НАЗК і САП
Головні українські борці з корупцією — люди далеко не бідні. Звичайно, до платні Андрія Коболєва або Ігоря Смілянського їм далеко, однак і вони не здають пляшки і не рахують яйця в холодильнику в очікуванні зарплати. Портал slovoidilo з'ясував, скільки заробили за вересень керівники трьох підрозділів, які відчайдушно борються з корупцією в Україні.
Майже всі керівники цих трьох структур заробили не менше 100 тисяч гривень кожен. "Найзлиденнішою" серед них виявилася Тетяна Варварська з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Її працю у вересні батьківщина оцінила "лише" в 76 604 гривні.
Найвища зарплата виявилася також у співробітника НАБУ, і це — не Артем Ситник. Хоча і директору на платню гріх скаржитися. Він отримав за вересень 189 753 гривні. А ось його заступник Анатолій Новак із зарплати виявився попереду всіх, відхопивши за вересень 213 054 гривні.
У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) також виявилося, що заступнику платять краще, ніж начальнику. Так, глава НАЗК Олександр Новіков отримав 146 032 гривні. Зате старання його заступника Івана Преснякова оцінили в 163 325 гривень. Ще один його заступник, Олександр Стародубцев, отримав за свою працю 103 934 гривні.
У Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП) в.о. керівника Максим Грищук одержав за вересень 111 528 гривень. Отже, зарплати у антикорупціонерів непогані.
Однак уже в наступному році одержувачі мінімалки можуть скоротити з ними розрив у зарплаті. Адже вже з нового року вона складе 6000 гривень.