• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

В Україні відкрилося посольство Ірландії

25 августа
21:15 2021

Заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік та міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені урочисто відкрили приміщення Посольства Ірландії в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС.

Учасники урочистої церемонії відзначили, що започаткування першої в історії дипломатичної місії Ірландії в Києві дасть змогу вивести двосторонні відносини на якісно новий рівень.

«Відкриття посольства Ірландії в Києві створює додаткові можливості для розвитку торговельного співробітництва між нашими країнами і, безсумнівно, сприятиме активізації двосторонньої взаємодії у багатьох галузях, зокрема ІТ-секторі, у сфері інвестицій та освіти. На таких пріоритетах співпраці наголошував міністр Дмитро Кулеба під час двосторонньої зустрічі з ірландським колегою на полях інавгураційного саміту Кримської платформи», – зазначив Сенік.

Він також привернув увагу до успішної діяльності ірландських компаній CRH та Ryanair в Україні та висловив сподівання на подальше розширення взаємодії бізнесу двох країн.

Міністр закордонних справ Ірландії Ковені відзначив, що відкриття посольства у Києві є важливою віхою у розвитку двостороннього співробітництва та частиною Стратегії #GlobalIreland із розширення присутності Ірландії у світі.

Дипломатичні відносини між Україною та Ірландією встановлено 1 квітня 1992 року. Посольство України в Ірландії відкрито у серпні 2003 року.

19 серпня 2021 року посол Ірландії в Україні з резиденцією у Києві Тересе Гілі вручила вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському (до цього часу посол Ірландії у Чехії був акредитований в Україні за сумісництвом).

Читайте також: У посольстві в Молдові відкрилася фотовиставка до 30-річчя незалежності України

Офіційне відкриття Посольства Ірландії у Києві відбулося 23 серпня 2021 року під час візиту міністра закордонних справ Ірландії Саймона Ковені в Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи.

За даними Держстату України, загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Ірландією у 2020 році склав 677 млн дол. США (0,8% від загального обсягу торгівлі товарами та послугами України з країнами-членами ЄС). У I кварталі 2021 року зменшився на 15,8% у порівнянні з I кварталом 2020 року та склав 176,5 млн дол. США.

Основні галузі торговельної та економічної співпраці: сільське господарство, фармацевтика, харчова промисловість і харчові продукти, приладобудування тощо. У сфері послуг основні обсяги торгівлі становлять транспортні, комп’ютерні та телекомунікаційні послуги.

Фото: mfa.gov.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Официально: Довбик продлил контракт с Днепром-1 — Футбол, Артем Довбик, Днепр-1, Чемпионат Украины, Трансферы — Террикон

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY