ПолiтДумка

Дайвери показали унікальне підводне місто

11 ноября
19:33 2022

Острів Павлопетрі розташований біля узбережжя Лаконії на півдні Пелопоннесу. Про нього знають мало хто. Але це одне з найважливіших місць у грецькій історії.

Цей острів є найстарішим давньогрецьким містом, яке колись археологи знаходили під водою, — пише видання Greek Reporter .

У перекладах назва Павлопетрі означає «камінь Павла». Воно пов’язане безпосередньо з християнськими апостолами та мучениками святими Петром та Павлом. Колись вони розповсюджували християнство своїми подорожами світом. Ці події відбувалися у першому столітті нашої ери.

Історія давньогрецького міста починається понад 5000 років тому. Його відкрив Ніколас Флемінг у 1967 році. До цих пір він є найстарішим і просто знаходиться у водах Середземного моря.

За рік після виявлення міста його нанесли на карту. Окрім того, вчені з Кембриджського університету хотіли визначити його масштаб. У ході дослідження Павлопетрі віднесли до мікенської доби. Але це було негаразд. Після ретельного вивчення археологи дійшли висновку, що тут з’явилися перші поселення 2800 р. до н. Про це вказали різні артефакти. Здебільшого вони належали до епохи бронзи.

Також вчені з’ясували, що на цьому місці сталася серія із трьох катастрофічних землетрусів. Вони сталися 1000 року до нашої ери. Можливо, саме через них місто опинилося під водою. Відомо, що до катастроф Павлопетрі процвітало. Він був важливим портовим містом.

Сьогодні ця пам’ятка унікальна. Завдяки природі вона залишилася недоторканною. Тому вона є надзвичайно цінною для археологів. У майбутньому можливо буде досліджувати площу понад 46 тисяч квадратних метрів.

Павлопетрі – найстаріше підводне місто у світі. Крім того, воно є одним із перших, яке мало планування. Простежуються житлові квартали, ринки, осередки виробництва кераміки.

За допомогою ретельного будівництва це місце можуть перетворити на надзвичайно цінну туристичну пам’ятку.

Источник: charter97.org


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

9 прихованих функцій та змін в iOS 18, про які Apple промовчала на презентації

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!