Лікарі з’ясували, що скорочення сну може призвести до гіпертонії
Короткий та нерегулярний сон може призвести до хронічного підвищення артеріального тиску. Про це повідомляє Фліндерсівський університет.
Насамперед цій тенденції схильні чоловіки середнього віку (від 30 до 50 років). Для досягнення негативного ефекту достатньо скоротити сон на одну годину або зрушити режим на третину.
У дев’ятимісячному дослідженні Університету Фліндерса взяли участь понад 12 тис. осіб, 88% із яких були чоловіками середнього віку. Кожен із них щодня передавав ученим докладні записи про своє самопочуття та дані про показники кров’яного тиску.
«Ми виявили зв’язок між розвитком артеріальної гіпертензії та порушенням режиму сну, а також скороченням його часу. Це свідчить про те, що потрібно не лише стежити за тим, скільки годин ми спимо, а й дотримуватись максимально регулярного графіка відпочинку», – сказала Ханна Скотт, одна з авторів роботи.
У чисельному вираженні ризик гіпертонії зростає на 32% при скороченні сну на 30 хвилин. Більш серйозне порушення режиму, як скорочення часу сну до періоду менше шести годин, не тільки збільшує ризик хронічного підвищення тиску, але і надає комплексний негативний вплив на серцево-судинну систему.
Надалі автори планують повторити дослідження, розширивши список контрольованих показників здоров’я.
Источник: t4.com.ua