ПолiтДумка

Українські біженці у Великій Британії можуть стати бездомними

31 октября
11:20 2022

Міністри повинні вжити термінових заходів, щоб запобігти кризі бездомності серед українських біженців, що насувається, попереджають керівники місцевих громад, пише Guardian.

Понад 100 000 людей стали гостями британських сімей у рамках програми «Дома для України», але у багатьох із них закінчується шестимісячний термін перебування, і їм нема куди йти.

За планом уряду, українці далі мають або орендувати житло самостійно, або пересісти до інших господарів. Але місцева влада, відповідальна за контроль над цією схемою, каже, що їм важко знайти людей, готових прийняти біженців.

Мережа районних рад, що представляє 183 переважно сільські місцеві органи влади, заявила, що отримала багато повідомлень про те, що господарі вирішили відмовитися від повторних примов біженців з України. Місцева влада Лестершира виявила, що лише 10% людей, які висловили зацікавленість у прийомі біженців навесні, зараз готові допомогти з повторним прийомом.

Аналогічне опитування 2 700 потенційних господарів, проведене порадою Глостершира, дало позитивну відповідь лише 15%.

Наталія Кожушко, 38-річна інженер із Харківської області, та господиня будинку, де вона живе Емі, безуспішно шукають їй нового господаря вже шість тижнів. Кожушко жила з сім’єю у Кропреді в Оксфордширі з квітня, але у сім’ї змінилися обставини, і Кожушку необхідно переїхати по роботі.

Вона має роботу в Aldi в Банбері, за чотири милі звідси, і вона вивчає англійську мову в коледжі, але автобус до Банбері ходить тільки двічі на тиждень, тому жителі села об’єдналися, щоб забезпечити її транспортом.

«Ми розмістили оголошення на Facebook з її чудовою фотографією, але жодна людина не відгукнулася», — сказала Емі. — Це такий чудовий досвід, який здобула наша родина, і якщо у когось є вільна кімната, яку він може запропонувати українській біженці, чи то Наталя, чи то хтось інший, то я можу сказати, що позитивні моменти набагато переважують негативні».

«Емі так багато зробила для мене, — каже Кожушко. — У перші шість тижнів ми намагалися отримати якнайбільше інформації. Вона відвезла мене в сотню місць, щоб я відвідала стоматолога та сімейного лікаря, щоб відкрила банківський рахунок. І люди в селі дуже допомогли. Вони прислали для мене одяг. Багатьох із них ми навіть не знали. Вона сподівається стати перекладачем і переймається тим, що її брат та батьки залишилися в Україні.

Очікується, що до Різдва близько 14 000 українців закінчать своє піврічне перебування в країні, і якщо вони не зможуть знайти іншого хазяїна чи приватного житла, то залишаться без даху над головою. За останніми даними, 1915 українців звернулися до місцевих рад як безпритульних.

Наразі 4 тисячі українців шукають спонсорів, згідно з даними Ukrainian Sponsorship Pathway, благодійної організації, створеної для підтримки програми «Дома для України».

Слід зазначити, що не лише у Британії українські біженці стикаються із проблемою житла. У багатьох країнах, наприклад, у Чехії, вартість оренди за нинішніх тарифів на комуналку приблизно дорівнює заробітку біженця (найчастіше це низькооплачувана робота). Розміри соціальних виплат також знижуються і на них не прогодуватися. Тому, якщо сім’я — це жінка з дитиною (двома, трьома) баз високої кваліфікації та підприємницької хватки, то вихід лише один — повертатися додому. Що багато хто і робить у найнебезпечніший період війни з російськими агресорами, які знищують критичну інфраструктуру міст і просто закидають ракетами житлові квартали.

Источник: zn.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

5 причин, почему Александр Усик победит Тайсона Фьюри во второй раз

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!